بهترین کشورها برای مهاجرت کاری ایرانیان

بهترین کشورها برای مهاجرت کاری ایرانیان

مهاجرت کاری ایرانیان

مهاجرت کاری از روش هایی است که افراد زیادی با آن اقدام به مهاجرت می کنند. افراد در این روش با پیدا کردن یک موقعیت شغلی در کشورهای خارجی اقدام به اخذ ویزا و اقامت می کنند.

مهاجرت کردن نیاز به بررسی وجه‌ های مختلفی دارد، اولین سوالی است که پس از تصمیم به مهاجرت، به ذهن افراد می رسد، انتخاب کشور و بهترین کشور برای مهاجرت است.

برای پاسخ به این سوال اولیه، تا انتهای این مطلب با ما همراه باشید.

مهاجرت دلایل زیادی دارد. یکی از مهم ترین دلایل مهاجرت، به ویژه مهاجرت ایرانیان، اشتغال در کشور مقصد است.

تعداد زیادی از ایرانی ها با اهداف کاری، تصمیم به مهاجرت می گیرند.

انتخاب بهترین کشور و بهترین گزینه ی مهاجرت، کار نسبتا سختی است.

ما در این مقاله به عزیزانی که متقاضی مهاجرت هستند، کمک می کنیم تا بهترین گزینه را به عنوان کشور مقصد خود انتخاب کنند.

با مرکز علمی آموزشی و پژوهشی ایرانیان ملل همراه باشید.

آنچه در ادامه ی این مقاله می خوانید:

 • بهترین کشورها برای مهاجرت کدام اند؟
 • معیارهای انتخاب بهترین کشورها برای مهاجرت
 • بهترین کشورها برای مهاجرت ایرانیان کدام اند؟
 • بهترین کشورها برای مهاجرت کاری کدام اند؟
 • بهترین کشورها برای مهاجرت کاری ایرانیان کدام اند؟

بهترین کشورها برای مهاجرت کدام اند؟

 • کانادا: کشور کانادا به عنوان دومین کشور بزرگ جهان، کشوری بسیار مهاجرپذیر است که مهاجران با نژادها و فرهگ های مختلف در آن ساکن می شوند. یکی از آسان ‌ترین قوانین مهاجرتی متعلق به کانادا است. همچنین مراقبت های بهداشتی رایگان در کانادا، یکی از معیارهای تاثیر گذار در انتخاب کانادا به عنوان کشور مقصد است. این کشور در لیست بهترین کشورها برای مهاجرت در سال 2024 قرار دارد.
 • استرالیا: بر اساس نظرسنجی های انجام شده، استرالیا دومین رتبه را در امکانات رفاهی و سومین رتبه را در کیفیت بالای زندگی دارد. به طور کلی استرالیا ششمین کشور برتر جهان برای مهاجرت است.
 • سوئیس: بر اساس مطالعات انجام شده، کشور سوئیس یکی از گزینه های مهم مهاجرت است چرا که از نظر ثبات سیاسی، ثبات اقتصادی و درآمدی در جایگاه بسیار خوبی قرار دارد.
 • سنگاپور: طی چند دهه ی اخیر، سنگاپور به یک مرکز تجاری جهانی تبدیل شده است. کشور سنگاپور شرایط مناسبی برای جذب سرمایه گذاری خارجی فراهم کرده است و این موضوع در ایجاد اشتغال برای افراد و جذب مهاجر بسیار تاثیر گذار است.
 • نیوزیلند: دلایل انتخاب کشور نیوزیلند زیاد هستند. این کشور با ثبات سیاسی بالا، مزایای فوق العاده ای برای بازنشستگان، رتبه ی هفتم در شاخص پیشرفت اجتماعی، رتبه ی هشتم در گزارش جهانی شادی و همچنین محیط زیبا و طبیعت دلنشین، یکی از گزینه های متقاضیان مهاجرت است.
 • آلمان: شرایط خوبی در کشور آلمان برای جذب مهاجران فراهم شده است. آلمان به دلیل رشد اقتصادی بالا و صنعتی بودن به کشوری مهاجرپذیر تبدیل شده است و افراد زیادی از سراسر دنیا تمایل به مهاجرت به این کشور دارند چرا که با پذیرش شرایط و قوانینی، امکان گرفتن اقامت دائم نیز وجود دارد. اخیرا قوانین مهاجرتی در آلمان به نسبت گذشته آسان تر شده و دلیل آن هم، نیاز دولت این کشور به نیروی کار جوان است.
 • هلند: هلند همواره در بین کشورهای مهاجرپذیر با رتبه‌ ی برتر قرار دارد چرا که از نظر اقتصادی و رفاهی از امکانات خوبی برخورد دار است.
 • دانمارک: کشور دانمارک با زیرساخت‌ های اقتصادی مناسب، از بهترین کشورهایی است که ایرانیان می توانند به آن مهاجرت کنند. دانمارک در زمینه ی مسائل سیاسی، بهداشتی و درمانی رتبه ی بالایی دارد.
 • نروژ: این کشور را می ‌توان در لیست بهترین کشورها برای مهاجرت ایرانیان جای داد. نروژ بهترین کشور منطقه ی شمال غربی اروپا است. افرادی که شغل و تحصیلاتی همچون مهندسی کامپیوتر، آی‌ تی و شغل ‌های مرتبط با برق دارند، می توانند ویزای کاری دریافت کنند. (برای مطالعه ی مقاله ی ویزای کاری به قسمت مقالات سایت مرکز ایرانیان ملل مراجعه نمایید. در این مقاله نحوه ی دریافت و مدارک مورد نیاز جهت دریافت ویزای کاری بیان شده است)
 • ترکیه: بنا به دلایلی همچون در دسترس بودن و نزدیکی فرهنگی ترکیه به ایران، این کشور در لیست بهترین کشورها برای مهاجرت ایرانیان در نظر گرفته می شود. این کشور از نظر اخذ ویزا مشکل چندان دشواری ندارد و شرایط زندگی در آن به ویژه شرایط فرهنگی، تا حدودی مشابه زندگی در ایران است.
مقاله مرتبط   تکنسین کاشت مو در ترکیه

معیارهای انتخاب بهترین کشورها برای مهاجرت

 • سهولت اخذ ویزا
 • پروسه ی دریافت اقامت
 • پروسه ی مهاجرتی ساده
 • قوانین و مقررات مهاجرتی معقول
 • حداقل دستمزد و درآمدها
 • نرخ بیکاری
 • نرخ اشتغال
 • نزدیکی جغرافیایی کشور مقصد به ایران
 • امنیت شغلی بالا
 • هزینه ‌های معیشتی معقول (هزینه‌ های مسکن، حمل‌ و نقل و…)
 • رضایت از زندگی و امید به زندگی
 • خدمات اجتماعی و درمانی (هزینه‌ های درمانی)
 • میزان توسعه ی اقتصادی
 • همراهی اعضای خانواده
 • نزدیکی فرهنگی (پذیرش تنوع فرهنگی)
 • زبان رسمی کشور مقصد

بهترین کشورها برای مهاجرت ایرانیان کدام اند؟

بهترین کشورها برای مهاجرت ایرانیان، جدا از علایق شخصی، کشورهایی هستند که از نظر مسافت به ایران نزدیک باشند و از نظر فرهنگی و آداب و رسوم به فرهنگ ایرانی نزدیک باشند.

معیار دیگری که ممکن است برای برخی افراد اهمیت داشته باشد، شرایط آب و هوایی است. آب و هوایی که همانند ایران باشد و سرما و گرمای بیش از حد در آن وجود نداشته باشد.

اگر شما به دنبال گزینه ‌ای در دسترس و نزدیک هستید، کشورهای حاشیه ی خلیج فارس مثل قطر و امارات متحده عربی گزینه ی مناسبی هستند. این کشورها با برنامه ریزی های جدید به سمت توسعه و پیشرفت حرکت می کنند. و از نظر اقتصادی و تامین حقوق مناسب برای نیروهای کار، مشکل اقتصادی ندارند.

نکته ای که در انتخاب کشورهای حاشیه ی خلیج فارس باید در نظر گرفت، پیشرفته نبودن سیستم تحصیلی و عدم وجود دانشگاه های متنوع در این کشورها است.

بهترین کشورها برای مهاجرت کاری کدام اند؟

کشورهای مختلفی همه ساله از طریق اعطای ویزای کاری اقدام به جذب نیروی کار می کنند. برخی از این کشورها هستند که با فراهم کردن شرایط مناسب زندگی و اشتغال، نظر متقاضیان و کارجویان را جلب می کنند.

بهترین کشور برای مهاجرت کاری، کشوری است که، امکان و دامنه ‌ی پیشرفت شغلی و بهبود شرایط مالی در آن وجود داشته باشد. معیار دیگری که در انتخاب کشور برای مهاجرت کاری باید به آن توجه کرد، مخارج زندگی و میزان درآمدها و هزینه ها و به طور کلی وضعیت اقتصادی کشور مدنظر است.

بهترین کشورها برای مهاجرت کاری ایرانیان کدام اند؟

مهاجرت از طریق دریافت ویزای کاری یکی از مهم‌ ترین و پرطرفدارترین روش‌ های مهاجرتی محسوب می شود. اما انتخاب کشوری که با شرایط نسبتا راحت، ویزای کاری بدهد نیاز به دقت و بررسی زیادی دارد.

امروزه یافتن شغل مناسب با درآمد نسبتا خوب، دغدغه ی همه ی افراد است. علاوه بر این معیارها، انتخاب کشور که از نظر رفاهی و امنیتی در سطح بالایی باشد نیز اهمیت دارد.

افراد براساس معیارهای شخصی خود، به بررسی کشورها می پردازند و در نهایت کشوری که بتوانند شرایط آن را بپذیرند و متناسب با روحیات و افکار و فرهنگشان باشد را، انتخاب می کنند.

امیدواریم این مقاله در انتخاب و کمک به پروسه ی مهاجرتی شما موثر بوده باشد.

در ادامه ی این مقاله بهترین کشورها برای مهاجرت کاری ایرانیان را بیان می کنیم. این کشورها، براساس فاکتورها و متغییرهای مختلفی مانند تعادل بین کار و زندگی، هزینه های زندگی، شرایط و شباهت های فرهنگی، سهولت دریافت ویزای کار و نیاز به نیروی کار، انتخاب شده‌ اند.

بهترین کشورها برای مهاجرت کاری ایرانیان:

 • کانادا: معمولا کشور کانادا، از اولویت های اول افرادی است که قصد مهاجرت کاری دارند. از آنجایی که بخش عمده ی اقتصاد این کشور مهاجر پذیر را مهاجران ساخته اند، در جذب مهاجران و فراهم کردن شرایط اقامت آسان تلاش می کند. دولت کانادا همواره از نیروهای متخصص در حوزه ی حسابداری، مهندسی برق و هوافضا، پرستاری، داروسازی و… استقبال می کند. از دیگر دلایلی که کانادا را به کشوری مناسب برای مهاجرت تبدیل کرده است، تنوع فرهنگی موجود در این کشور و عدم تبعیض نژادی است. علاوه بر کار و اشتغال، سالانه ایرانی های زیادی به منظور تحصیل وارد کانادا می شوند. فراهم کردن بستر مناسبی برای تحصیلات و سیستم آموزشی بسیار خوب، از نکات قابل توجه کانادا است. دریافت پاسپورت کانادا نسبت به کشورهای دیگر به مدت زمان کمتری نیاز دارد. کانادا تقریبا تمامی مسیرها را باز گذاشته است تا مهاجران با شرایط دشوار مهاجرتی رو به رو نشوند. این تسامح و تساهل دولت کانادا به منابع فراوان و جمعیت اندک کانادا، نیز مرتبط است.
 • آلمان: آلمان کشوری صنعتی است که اخیرا با توجه به نیاز شدید به نیروی کار جوان و ماهر، قوانین مهاجرتی آسان تر و ساده تری در نظر گرفته است. یکی از بزرگ ‌ترین اقتصادهای جهان، آلمان است و این مزیت بزرگی در جلب توجه مهاجران و ایجاد انگیزه برای مهاجرت کاری است. از جهات مختلفی که بررسی شده است، آلمان کشور و گزینه ی مناسبی برای مهاجرت محسوب می شود. اما مسئله ای که برای ایرانی ها اهمیت زیادی دارد، خو گرفتن با فرهنگ آلمانی ها است. علاوه بر فرهنگ آلمانی، شما برای مهارت و کار، حتما باید زبان آلمانی آموخته باشید تا با مشکل رو به رو نشوید. مزیت مهاجرت به کشورهای دیگر در مقایسه با آلمان، زبان انگلیسی است که آموختن آن راحت تر از آلمانی است.
 • ترکیه: ترکیه در لیست بهترین کشورها برای مهاجرت سال 2024 قرار دارد. با توجه به نزدیکی جغرافیایی ترکیه به ایران، از نظر فرهنگی شباهت بسیاری بین ایران و ترکیه وجود دارد و از این بابت برای ایرانی ها جای نگرانی وجود ندارد.
 • نروژ: یکی دیگر از کشورهای مناسب جهت مهاجرت ایرانیان، نروژ است. اقتصاد قوی، تحصیل رایگان و استانداردهای بالای زندگی در این کشور، شرایط ایده آلی برای مهاجران به ویژه کادر درمان فراهم کرده است. با مراجعه به سایت مرکز علمی آموزشی و پژوهشی ایرانیان ملل می توانید نحوه ی مهاجرت با مدرک تکنسین ها (کادر درمان) را مطالعه کنید. و در صورت تمایل می توانید در کلاس ها و دوره های آموزشی مرکز علمی ایرانیان ملل ثبت نام کنید و با اخذ مدرک معتبر، زمینه ی مهاجرت و اشتغال خود را فراهم کنید. مدارک و گواهینامه های مرکز ایرانیان ملل قابلیت ترجمه دارند که این ویژگی در روند انجام کارهای مهاجرتی بسیار کمک کننده است.
مقاله مرتبط   انواع بیماری های دندان

 • انگلستان: یکی از محبوب ‌ترین کشورهای اروپایی که بین ایرانی ها نیز طرفداران زیادی دارد، کشور توسعه یافته ی انگلستان است. جمعیت زیاد ایرانی های مقیم انگلستان گویای این مسئله است. مهاجرت کاری به انگلستان ارزان ‌ترین راه مهاجرت در بین روش های دیگر همچون مهاجرت تحصیلی و… است.
 • دانمارک: دانمارک از جمله کشورهای اروپایی است که با کمبود شدید نیروی کار مواجه است. مهاجرانی که در مشاغلی مثل مهندسی، پرستاری، تدریس و… تخصص دارند می توانند به راحتی و به سرعت، ویزای کاری دریافت کنند و به کشور دانمارک مهاجرت کنند. برای ورود به این کشور باید زبان دانمارکی بلد باشید و حداقل مدرک تحصیلی شما دیپلم باشد.
 • استرالیا: مهاجرت کاری به استرالیا یکی از روش های محبوب مهاجرتی است. این محبوبیت دلایل زیادی دارد، که می توان به میزان حقوق و درآمد بالا و امکانات مناسب برای زندگی اشاره کرد. در استرالیا بازار برخی مشاغل مثل برنامه ‌نویسی، مهندسی عمران، نجاری و وکالت بسیار پررونق و فعال هستند و مهاجرانی که در این زمینه تخصص دارند می توانند با دریافت ویزای کاری به این کشور مهاجرت کنند.

اگر این مقاله را مطالعه می کنید احتمالا قصد مهاجرت کاری دارید. در کلام پایانی، به شما عزیزان یادآوری می کنیم که:

به طور کلی، پیش از هر انتخابی، شما باید نقاط ضعف و نقاط قدرت خود را بررسی کنید و براساس شرایط و روحیات خود تصمیم بگیرید.

قدم اول شناخت خود و شناخت هدف شما از مهاجرت است. و بدون شک بهترین کشور برای مهاجرت شما، بر اساس روشی که برای مهاجرت انتخاب کرده‌ اید، مشخص می شود.

بعد از بررسی علایق و اهداف شخصی، باید به نیاز کشور مقصد به مهارت و تخصصی که دارید را بررسی کنید. در صورتی که به حرفه ی شما احتیاج داشتند و از امنیت شغلی و درآمد خود اطمینان حاصل کردید، اقدامات بعدی (ترجمه ی مدارک، اخذ ویزای کاری و…) را انجام دهید.

برای اطلاعات بیشتر در رابطه با ویزای کار، چگونگی دریافت ویزای کاری، مدارک مورد نیاز جهت دریافت ویزای کاری و نحوه ی مهاجرت کاری، به قسمت مقالات سایت مرکز ایرانیان ملل مراجعه نمایید.

به این post امتیاز دهید
نوشته قبلی

ویزای کاری (Work Visa)

نوشته بعدی

پردرآمدترین مشاغل برای مهاجرت

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
مشاهده همه نظرات
ورود

هنوز حساب کاربری ندارید؟

ایجاد حساب کاربری
مشاوره رایگان همه دوره ها