نرم افزار مدیریت داروخانه چیست؟

نرم افزار مدیریت داروخانه

نرم افزار مدیریت داروخانه چیست؟

رابطه تان با تکنولوژی چطور است؟ احتمالا خوب است. در عصری زندگی میکنیم که محکوم هستیم به ارتباط برقرار کردن با تکنولوژی و به روز بودن. در چنین روزگاری که همه مشاغل برای آسان کردن کارشان، سراغ استفاده از تکنولوژی میروند، هرگز نباید سعی کنید خلاف جریان رودخانه شنا کنید. همانطور که در بیشتر مشاغل دیده اید، نرم افزاری برای مدیریت امورشان طراحی شده است. مثلا برای کافی شاپ ها نرم افزاری برای مدیریت میزها، کنترل حساب های مشتری و درنهایت حسابرسی دخل، طراحی شده است و این امکان را به صاحبان مشاغل میدهد تا از پس مدیریت کسب و کارشان به نحوی آسانتر و بهتر بربیایند. اگر در داروخانه کار میکنید یا صاحب داروخانه هستید، این مطلب قرار است حسابی به دردتان بخورد. میخواهیم شما را با نرم افزار مدیریت داروخانه آشنا کنیم:

اول از همه بفهمیم، نرم افزار مدیریت داروخانه چیست؟

نرم افزار مدیریت داروخانه را به دو قسمت تقسیم میکنیم. یکی بخش مدیریت و دیگری داروخانه. بخش مدیریت آن به ذخیره اطلاعات، مرتب سازی و جستجو برای اطلاعات خاص و مهم به کار میرود و نسبتش با داروخانه اینجا تعریف میشود که با داشتن این نرم افزار به سادگی میتوانید قیمت داروها را پیدا کرده، موجودی انبار را کنترل کنید و درنهایت سهم داروخانه و بیمار را هم مشاهده کنید. یکی از مهمترین کارایی های نرم افزار مدیریت داروخانه، اینطور آمده که مناسب داروخانه های بزرگ میباشد اما مگر داروخانه کوچک هم داریم؟ به هر حال در هر داروخانه ای شما با تعداد زیادی دارو سر و کار دارید که مدیریتشان میتواند کار سختی باشد. علاوه بر همه این مواردی که گفتیم، شما با داشتن این نرم افزار امکان بررسی تاریخ تولید و انقضای داروها را هم دارید، همچنین میتوانید داروهای ترکیبی ساخته شده در داروخانه را با ترکیباتش، ثبت کنید، کد داروها را تعیین کنید، قیمت توزیعی آن را مشاهده کرده و محدودیت پرداخت بیمه ای مرتبط با یک دارو را اعلام کنید. درنهایت این که شما امکان به روز رسانی مستمر و مدام این نرم افزار را خواهید داشت.

دوره تکنسین داروخانه

چرا میگویند نرم افزار مکانیزاسیون داروخانه؟

همانطور که از نامش کاملا مشخص است، این نرم افزار اساسا طراحی شده برای مکانیزاسیون داروخانه. درواقع مبتنی بر بارکد بوده و همه نوع کاری که انجام میدهد بدون تکیه روی حافظه انسان است و کاملا اتوماتیک کار میکند. از جمله کارهایی که میتوانید با استفاده از این نرم افزار انجام دهید میشود به موارد زیر اشاره کرد:

 • ثبت همه نسخ بیمه از سازمان های متفاوت به این صورت که همه قوانین و تعرفه های آن هم به صورت اتوماتیک محاسبه شود.
 • فروش داروهای OTC بسته به شرایط
 • مراقبت از موجودی انبار
 • ثبت کالا و دارویی که به تازگی خریداری شده
 • امکان مدیریت سفارشات جدید
 • انبارداری و انبارگردانی سیستمی داروخانه
 • مدیریت مسائل مالی و حسابداری
 • سیستمی نوین در ارتباط با مشتری مداری
 • امکان گزارش دهی مالی
مقاله مرتبط   کمک بهیار کیست؟

برای اتوماسیون یک داروخانه چه ویژگی هایی لازم است؟

3 نکته بسیار مهم برای اتوماسیون داروخانه ها وجود دارد که در صورت رعایت این نکات، خیالتان از بابت اتوماسیون داروخانه و انجام سریع امور راحت خواهد بود:

 1. یکپارچگی نرم افزار: از مهمترین مشکلات نرم افزار داروخانه میشود به نداشتن امکانی برای مدیریت مالی و عدم یکپارچگی آن اشاره کرد چرا که اطلاعات خرید و فروش یک جا قرار نمیگیرند و اینطوری افراد برای رسیدگی و بررسی به مشکل خواهند خورد.
 2. بارکد محور بودن: همه فرم های مالی و گزارش ها و همچنین انبار باید بتوانند داروها را بر اساس بارکد دسته بندی کنند اما بعضی نرم افزارها به دلیل قدیمی بودن این امکان را ندارند و توصیه میشود حتی المقدور از چنین نرم افزارهایی استفاده نکنید.
 3. خدمات دهی به شکل مطلوب در شبکه: برای اتوماسیون داروخانه باید قدرت و امکانات مختلف نرم افزار مدیریت داروخانه را در امور شبکه در نظر بگیریم.

معرفی بهترین نرم افزار مدیریت داروخانه

این همه از مزایای اتوماسیون داروخانه و لزوم استفاده از نرم افزار مدیریت داروخانه گفتیم که درنهایت به معرفی چند نرم افزار مهم در این حوزه بپردازیم. استفاده از این نرم افزارها بر حسب نیازی که دارید و همچنین ویژگی ای که مدنظرتان است، میتواند به شما کمک کند تا بهترین استفاده را ببرید.

مورد اول نرم افزار مدیریت داروخانه تیام

نرم افزار پیش رو به صورت دو نسخه طلایی و نقره ای امکان ارائه دارد که امکانات و ویژگی های بسیار زیادی را برای کاربران در نظر گرفته است. از اتصال به POS، بیمه گری و جمع آوری اطلاعات گرفته تا مدیریت امنیت سیستم و کارهایی از این قبیل را به خوبی انجام میدهد. تیم پشتیبانی این نرم افزار، شرکت پارس تیام بوده که با طراحی دقیق و منعطفی که انجام داده این نرم افزار را مجهز به قابلیت سفارشی سازی کرده است. این یعنی شما بسته به نیاز خود و همچنین بودجه ای که دارید، میتوانید نرم افزار مدنظر خودتان را سفارش دهید و از آن استفاده کنید.

مقاله مرتبط   انواع پوست و نحوه مراقبت از آن

مورد دوم نرم افزار مدیریت داروخانه ایمن افزار

این نرم افزار به روز و جدید، بر اساس بررسی نرم افزارهای مختلفی که در این حوزه ساخته شد، طراحی شده است. اکنون میتوانید نرم افزار مدیریت داروخانه ایمن افزار را روی بیش از 2500 داروخانه ببینید که نصب شده و دارد استفاده میشود. از ویژگی های این نرم افزار میشود به ساده شدن امور، جلوگیری از خطاهای احتمالی انسانی، سرعت بخشیدن به انجام امور، به حداقل رسانده شدن زیان ها، به روز رسانی اتوماتیک نرم افزار و اطلاعات قیمت  ها و چیزهایی از این جنس، اشاره کرد. شما با استفاده از این نرم افزار میتوانید وضعیت موجودی انبار خود را کنترل کنید. برای انجام پرداخت ها توسط مشتری نیز، سر و سامانی به وضع صندوق خود بدهید و به لحاظ مالی نیز کنترل امور دستتان باشد.

خلاصه که نگذارید وقتتان صرف کارهایی بیهوده شود!

در این مطلب به معرفی نرم افزار مدیریت داروخانه پرداختیم. شناخت این نرم افزار هم برای صاحبان این مشاغل بسیار خوب است و هم برای کسانی که میخواهند در داروخانه ها مشغول به کار شوند. پیشنهاد میکنیم اگر قصد دارید تا در داروخانه ای مشغول به کار شوید، اول از همه مدرک مربوط به آن را بگیرید که به سادگی در هر جایی که خواستید، استخدام شوید. برای این کار تنها کافی است در دوره آموزش ایمن افزار (دستیار داروخانه پیشرفته) مرکز سلامت ایرانیان شرکت کنید. شرکت در این دوره ها شما را چند پله به کاری که دوست دارید، نزدیک میکند. همین حالا دست به کار شوید.

به این post امتیاز دهید

guest
0 Comments
Inline Feedbacks
مشاهده همه نظرات
مشاوره رایگان همه دوره ها