تکنسین کاشت ابرو در ترکیه

تکنسین کاشت ابرو در ترکیه

تکنسین کاشت ابرو در ترکیه، یکی ازجدیدترین و پرطرفدارترین حرفه ها است که در سال های اخیر با توجه به مهاجرت به ترکیه، مورد توجه زیادی قرار گرفته است.

مهاجرت ایرانی ها به ترکیه، دلایل زیادی دارد. مهم ترین دلیل این مهاجرت های گسترده، نزدیکی به ایران و کم هزینه بودن آن به نسبت سایر کشورها است.

ترکیه در زمینه ی صنایع زیبایی، یکی از پیشرفته ترین مناطق دنیا است و در زمینه ی کاشت مو و ابرو در رتبه ی بالایی قرار دارد.

افراد زیادی برای خدمات کاشت مو و ابرو به ترکیه می روند، به همین دلیل است که بازار کار تکنسین های کاشت مو و ابرو، بسیار فعال و پررونق به شمار می رود.

تکنسین کاشت ابرو، دستیار آموزش ‌دیده ای است که اغلب در طول پروسه ی کاشت ابرو در کنار پزشک متخصص باید حضور داشته باشد، تکنسین کاشت ابرو، به طور فعال در انجام جراحی و کاشت، نقش دارد، در هرعمل کاشت ابرو، حداقل به دو یا سه تکنسین ماهر نیاز است.

یکی دیگر از وظایف تکنسین کاشت ابرو که مربوط به قبل از فرایند کاشت ابرو است، مشاوره دادن به مراجعین است تا رنگ و شکل مورد نظر خود را انتخاب کنند. بعد از انتخاب مدل و نوع ابرو توسط مراجع، تکنسین یا کات کار ابرو، با استفاده از ابزارهای تخصصی طرح ابروی جدید را روی پوست می کشد تا در مرحله ی بعدی، کار کاشت ابرو به صورت تخصصی انجام شود.

در این مقاله قصد داریم که بازار کار، میزان درآمد، شرایط مهاجرت تکنسین کاشت ابرو به ترکیه و موارد دیگر را بررسی کنیم.

بازار کار تکنسین کاشت ابرو در ترکیه

با توجه به هزینه ی اندک کاشت ابرو در ترکیه و کیفیت بالای مواد مورد استفاده، سالانه افراد بسیار زیادی برای انجام خدمات زیبایی و کاشت ابرو به این کشور مهاجرت می کنند.

بازار کار و صنعت کاشت مو و ابرو در ترکیه بسیار پررونق و فعال است. طبق بررسی های انجام شده و روند پیشرفت در ترکیه، در زمینه های مختلف به خصوص زیبایی و کاشت ابرو، تکنسین های کاشت ابرو آینده ی درخشانی در این کشور دارند.

مقاله مرتبط   مهاجرت کاری با مدرک دستیار دندانپزشک

فعالیت تکنسین کاشت ابرو معمولا به میزان مهارت های فرد بستگی دارد و هر چه توانمندی های یک تکنسین بیشتر باشد، امکان جذب شدن و فعالیت او بیشتر می شود.

بخشی از این توانمندی ها به تجربه و بخشی دیگر، به مرکز آموزشی و محلی که تکنسین تعلیم دیده است، بستگی دارد.

مرکز علمی آموزشی و پژوهشی ایرانیان ملل با مجرب ترین اساتید متخصص در این زمینه، اقدام به برگذاری دوره های تکنسین کاشت ابرو می کند. مرکز ایرانیان ملل با اعطای مدرک معتبری که زیر نظر وزارت بهداشت است وقابلیت استعلام از وزارت بهداشت دارد، به شما امکان فعالیت به عنوان یک تکنسین کاشت ابرو را می دهد. با این مدرک تکنسین کاشت ابرو، می توانید با یک رزومه ی حرفه ای اقدام به مهاجرت کاری به ترکیه کنید.

می توانید با مراجعه به سایت مرکز ایرانیان ملل، از شرایط ثبت نام در کلاس ها و دوره ها مطلع شوید. برای ثبت نام در دوره ها اینجا کلیک کنید.

حقوق و مزایای تکنسین کاشت ابرو در ترکیه

درآمد تکنسین کاشت ابرو در ترکیه، به عوامل مختلفی بستگی دارد. مهم ترین این عوامل:

 • میزان تجربیات تکنسین
 • نوع مرکز فعالیت
 • وضعیت اقتصادی کشور مورد نظر
 • بازار کار حرفه ی کاشت ابرو
 • قوانین کار در ترکیه
 • نوع کاشت ابرو

درآمد تکنسین کاشت ابرو در ترکیه، بالا بوده و این درآمد چند برابر ایران است. شاغلان این حوزه از پردرآمد ها محسوب می شوند.

مهاجرت کاری با مدرک تکنسین کاشت ابرو در ترکیه

ترکیه از جمله کشورهایی است که با اقتصاد رو به رشد خود، نظر متقاضیان زیادی را برای مهاجرت جلب کرده است.

تکنسین های کاشت ابرو در ترکیه به دلیل افزایش تقاضای کاشت ابرو در سال های اخیر، به ویژه از سمت خانم ها، تقاضای بیشتری برای مهاجرت به ترکیه دارند. البته این کشور هم برای جذب افراد متخصص و نیروی کار، سرمایه گذاری های زیادی انجام داده است.

مهاجرت کاری یک فرایند زمانی نسبتا طولانی نیاز دارد. مراحل مهاجرت:

 1. بررسی و آماده سازی شرایط و مدارک لازم: از طریق منابع معتبر مربوط به کشور مقصد، مدارک مورد نیاز را آماده نمایید.
 2. ترجمه ی مدارک: مدارک تحصیلی، سوابق کاری، گواهینامه‌های زبان و سایر مدارک مورد نیاز را ترجمه کنید.
 3. درخواست ویزا: با مراجعه به سفارت کشور مقصد، درخواست ویزای کاری کنید. و در صورت تایید صلاحیت، ویزای شما صادر می گردد.
مقاله مرتبط   گروه های خونی

برای اطلاعات بیشتر در مورد مدارک مورد نیاز جهت مهاجرت کاری به ترکیه، می توانید به این سایت مراجعه کنید.

افرادی که می توانند مدرک تکنسین کاشت ابرو بگیرند

معمولا افرادی که در حوزه ی آرایشگری فعالیت می کنند یعنی آرایشگرها، مراکز زیبایی، تکنسین‌ های پوست و پرستاران تمایل به اخذ مدرک تکنسین کاشت ابرو دارند.

به طور کلی همه ی افرادی که علاقه مند به انجام کارهای خدمات زیبایی هستند می توانند در کلاس ها و دوره ها آموزشی تکنسین کاشت ابرو شرکت کنند و پس از اخذ مدرک مربوطه وارد بازار کار شوند.

نحوه ی فعالیت با مدرک تکنسین کاشت ابرو

در صورتی که شما مدرک دانشگاهی مرتبط با پیراپزشکی دارید یا پزشک هستید می توانید بعد از گرفتن مدرک تکنسین کاشت ابرو، کلینیک زیبایی باز کنید. در غیر این صورت شما باید زیر نظر متخصص فعالیت کنید و مجوز باز کردن کلینیک به شما نمی دهند.

مراحل کاشت ابرو

افرادی که به دلیل ریزش یا کم بودن ابروهای خود مایل به کاشت ابرو هستند، باید مراحلی را قبل از کاشت و همچنین مراحل و مراقبت هایی را بعد از کاشت ابرو انجام دهند.

در ابتدا ابروها با مدل دلخواه طراحی می شود تا مورد تایید و رضایت شما قرار بگیرد. در مرحله دوم، بعد از تزریق بی حسی، برداشت از بانک مو و کار کاشت انجام می شود.

جهت رسیدن به نتیجه ی دلخواه و مطلوب باید مراقبت هایی را اعمال کنید.

مراقبت هایی همچون:

 • قرار نگرفتن در معرض نور خورشید
 • انجام ندادن ورزش های سنگین
 • وارد نکردن فشار به ابروها
 • شست وشوی صحیح صورت
 • استفاده نکردن از لوازم آرایشی
 • استاده از پماد و داروهایی که پزشک متخصص توصیه کرده

 

به این post امتیاز دهید
نوشته قبلی

مهاجرت با مدرک تکنسین داروخانه

نوشته بعدی

کمک بهیاری در آلمان

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
مشاهده همه نظرات
سبد خرید
ورود

هنوز حساب کاربری ندارید؟

ایجاد حساب کاربری
مشاوره رایگان همه دوره ها