مهاجرت با مدرک تکنسین داروخانه

بررسی مهاجرت با مدرک تکنسین داروخانه

تکنسین یا دستیار داروخانه فردی است که دانشی در رابطه داروسازی دارد و زیر نظر مسئول فنی و پزشک داروساز کار می کند.

تکنسین داروخانه در جهان امروز، از مشاغل مهم و نسبتا پردرآمد به شمار می رود.

تقریبا در تمامی کشورها نیاز به این شغل وجود دارد، چرا که برنامه ریزی ها جهت افزایش سطح عمومی بهداشت، در افزایش و فراوانی تعداد داروخانه ها نیز تاثیرگذار است. تعدد داروخانه ها منجر به نیاز موسس و مسئول داروخانه به تکنسین های ماهر می شود.

تکنسین ها با یک رزومه ی قوی و مناسب، می توانند شانس خود را جهت استخدام در داروخانه ها افزایش دهند. همچنین تکنسین هایی که قصد مهاجرت دارند می توانند فرم درخواست خود را، به کشور مورد نظر و مقصد ارسال کنند تا مورد بررسی قرار بگیرد.

در این مطلب نحوه ی دریافت مدرک تکنسین داروخانه و میزان درآمد تکنسین های داروخانه، در کشور های مختلف را بررسی و بیان کردیم.

با مراجعه به سایت مرکز آموزشی ایرانیان ملل، می توانید از بازار کار دیگر متخصصان و تکنسین ها در کشورهای دیگر مطلع شوید.

پیشاپیش از این که تا انتهای این مطلب با ما همراه هستید، سپاسگذاریم.

مدرک تکنسین داروخانه

مدرک تکنسین داروخانه به شما امکان فعالیت در داروخانه های عمومی، داروخانه ی بیمارستان ها و شرکت های داروسازی را می دهد.

متداول ترین سوالی که افراد در رابطه با حرفه ی تکنسین داروخانه دارند این است که چه کسانی می توانند مدرک تکنسین داروخانه بگیرند.

تمامی افراد می توانند با داشتن حداقلی ترین مدرک تحصیلی یعنی دیپلم، در دوره های آموزشی تکنسین داروخانه شرکت کنند و مدرک تکنسین خود را دریافت نمایند.

مرکز علمی آموزشی و پژوهشی ایرانیان ملل، دوره ها و کلاس های آموزشی تکنسین داروخانه را برگزار می کند.

از مهم ترین اهداف مجموعه ی ایرانیان ملل، کمک به کارجویان، خصوصا جوانان است تا بتوانند وارد حرفه و شغل مورد علاقه ی خود شوند. به همین دلیل گواهینامه ها و مدارکی که توسط مرکز ایرانیان ملل اعطا می شود، قابلیت استعلام از وزارت بهداشت را دارند. این اعتبار مدرک تکنسین برای کار در داروخانه های ایران یا حتی برای مهاجرت مناسب و مورد قبول هستند. قابلیت ترجمه ی این مدرک، یک امتیاز مثبت برای متقاضیان مهاجرت به کشورهای دیگر است.

مقاله مرتبط   ساختمان تارهای مو

درآمد تکنسین داروخانه در کشورهای مختلف

درآمد تکنسین های داروخانه در هر کشور، بر اساس قوانین کار و وضعیت اقتصادی آن کشور، متفاوت است. برخی از این کشورها، بازار کار پر رونق تری نسبت به سایر کشورها دارند و از گزینه های مهاجرتی مناسب تری هستند.

  • امارات: برای تکنسین های داروخانه در دبی، با توجه به وضعیت اقتصادی کشور امارات، ماهانه مبلغی بین 3000 تا 4000 درهم امارات در نظر گرفته شده است.
  • استرالیا: طبق بررسی های انجام شده، میانگین حقوق یک تکنسین داروخانه در استرالیا، 60 الی 65 هزار دلار در هر سال است.
  • کانادا: براساس اعلام دولت کانادا، میانگین حقوق تکنسین داروخانه، حدود 50 هزار دلار کانادا در هر سال است.
  • آلمان: بر اساس آمار و اطلاعات اعلام شده، درآمد یک تکنسین داروخانه در کشور آلمان به ‌طور میانگین 47 الی 48 یورو در سال است.

کشور آلمان علاوه بر قبول متخصص و تکنسین داروخانه،  دوره های آوسبیلدونگ تکنسین داروخانه را برای کارآموزان برگذار می کند. با داشتن این مدرک کارآموزی، شانس کارآموزان غیر آلمانی و مهاجر برای یافتن شغل مناسب و گرفتن اقامت دائم در آلمان بیشتر می‌شود. ثبت نام در آوسبیلدونگ تکنسین داروخانه آلمان یکی از گزینه های مناسب مهاجرتی است که در این صورت بدون نیاز به مدرک دانشگاهی، می‌توانید از مزایای این دوره های آموزشی بهره‌ مند شوید.

  • آمریکا: به طور متوسط درآمد یک تکنسین داروخانه در کشور آمریکا بیش از 80 هزار دلار آمریکا است.
  • عمان: درآمد یک تکنسین داروخانه درعمان بین 1000 و 1500 ریال عمانی در هر ماه است.
  • ترکیه: تکنسین های داروخانه در ترکیه درآمدی در حدود 7000 الی 8000 لیره ترکیه دریافت می کنند.
  • قطر: به طور میانگین میزان درآمد تکنسین داروخانه در قطر، 3000 تا 4000 ریال قطری (QAR) در هر ماه است.
مقاله مرتبط   شرایط بازار کار کمک پرستاری در کانادا چگونه است؟

بهترین کشورها برای مهاجرت با مدرک تکنسین داروخانه

بهترین کشور برای مهاجرت با مدرک تکنسین داروخانه، کشورهایی هستند که با کمبود نیروی کار متخصص و فعال رو به رو هستند. این کشورها برای پیشبرد اهداف خود شرایط و امکانات ویژه ای برای جذب این نیروی کار در نظر گرفته اند. بهترین کشور برای مهاجرت با مدرک تکنسین داروخانه، در رتبه ی اول آمریکا قرار دارد. و بعد کشورهای، کانادا، آلمان، عمان و قطر قرار دارند.

کشورهایی که از نظر اقتصادی وضعیت بهتری دارند و می توانند از نظر هزینه، مبلغ بیشتری را برای تکنسین ها در نظر بگیرند، نسبت به سایرین، بهتر می توانند نیروی متخصص و توانمند جذب کنند. چرا که فارغ التحصیلان و متخصصان، اغلب برای مهاجرت کاری به دنبال کشورهای پردرآمد هستند، تا ضمن ارائه ی خدمات، شرایط مناسبی برای  زندگی خودشان فراهم کنند.

شرایط مهاجرت با مدرک تکنسین داروخانه

کشور های مختلف برای پذیرش مهاجر و نیروی کار شرایط متفاوتی دارند، با توجه به قوانین و مقررات کشور مقصد، شما باید تصمیم بگیرید و مدارک خود را تهیه، آماده و ترجمه کنید.

مدرک تکنسین داروخانه فرصت های زیادی برای مهاجرت به شما می دهد، می توانید علاوه بر این، از مدرک ها و گواهینامه های دیگری که مرکز ایرانیان ملل اعطا می کند، در جهت توانمند سازی خود و بالا بردن مهارت های خودتان استفاده کنید.

دوره های تکنسین داروخانه ی مرکز ایرانیان ملل، به دو دسته ی تکنسین داروخانه ی عمومی و تکنسین داروخانه ی پیشرفته، تقسیم می شود.

در هر دو دوره، ضمن اخذ مدرک، می توانید آموزش های لازم و مربوطه را از مجرب ترین اساتید، دریافت کنید و سوالات و ابهامات خود را رفع کنید.

در هر حال، به طور کلی، مدرک تکنسین داروخانه در آینده و مسیر شغلی شما و همچنین روند مهاجرت شغلی شما به شدت تاثیر گذار است.

به این post امتیاز دهید
نوشته قبلی

تکنسین داروخانه در استرالیا

نوشته بعدی

تکنسین کاشت ابرو در ترکیه

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
مشاهده همه نظرات
سبد خرید
ورود

هنوز حساب کاربری ندارید؟

ایجاد حساب کاربری
مشاوره رایگان همه دوره ها