استخدام تکنسین کاشت مو در ایران چه شرایطی دارد؟

استخدام تکنسین کاشت مو در ایران

استخدام تکنسین کاشت مو در ایران

تکنسین یا دستیار پزشک، فردی است که در تمام مدت عمل در کنار پزشک می ایستد و ابزار و وسایل مورد نیاز را در اختیار پزشک قرار می دهد. تکنسین ها وظایف گوناگونی دارند، این وظایف شامل قبل عمل و حین عمل و حتی بعد از عمل میشود، در ادامه مهم ترین این وظایف را بیان می کنیم، با ما همراه باشید تا پاسخ سوالات خود را بیابید.

امروزه با فراگیر شدن صنعت زیبایی در ایران و جهان، به خصوص کاشت مو که از پر طرفدار ترین درمان های زیبایی در ایران به شمار می رود، پزشکان برای ارائه ی با کیفیت تر و همچنین برای افزایش سرعت نوبت دهی به مراجعین، تلاش زیادی برای جذب تکنسین ها می کنند و شرایط و امکانات خوبی در روند استخدام فراهم می کنند. عمل جراحی کاشت و پیوند مو عملی گروهی است، تیم کاشت مو حداقل از 5 نفر تشکیل شده، که تکنسین یا دستیار پزشک از مهم ترین اعضای این تیم است.

افرادی که در این حرفه شاغل هستند به دو گروه تقسیم می شوند، گروه اول مدرک دانشگاهی و تحصیلات مرتبط با پزشکی و پیراپزشکی دارند. گروه دوم با مدرک معتبر از آموزشگاه ها و مؤسسه های آموزشی شروع به فعالیت می کنند.

مؤسسه ی آموزشی علمی و پژوهشی ایرانیان ملل با برگذاری دوره های تکنسین کاشت مو و ارائه ی مدرک قابل استعلام از وزارت بهداشت به همراه مهر هولوگرامی به شما این امکان را می دهد که همانند گروه دوم در این صنف مشغول شوید.

از مهم ترین ویژگی های مدارک مرکز آموزشی علمی و پژوهشی ایرانیان ملل، قابلیت ترجمه ی این مدارک است که علاوه بر فرصت های شغلی در ایران، در صورت داشتن قصد مهاجرت، امکان فعالیت در این زمینه در کشور مورد نظر شما بر اساس شرایط آن کشور، نیز ممکن است وجود داشته باشد.

تکنسین کاشت مو علاوه بر کمک به پزشک و فراهم کردن ابزار مورد نیاز، گاهی به طور مستقل (البته زیر نظر پزشک) به کاشت مو می پردازد. این شغل برای افرادی که به جزئیات توجه می کنند و ظرافت کاشت مو را در نظر می گیرند تا موها بعد از رشد کردن حالت طبیعی داشته باشند،  بسیار مناسب است. به طور کلی می توان گفت تحصیلات و مدارک لازم و مربوطه، به تنهایی برای این شغل حساس کافی نیستند، تجربه مهم ترین عامل موفقیت در کار تکنسین ها است.

با توجه به حساسیت های زیاد و بالای کاشت مو، وجود اساتید با تجربه که به خوبی بتوانند آموزش ها و روش های انجام کاشت مو را به صورت تئوری و عملی آموزش دهند، بسیار ضروری است. مرکز ایرانیان ملل با بهترین اساتید و امکانات، فرصت خوبی را برای شما فراهم کرده است، شما می توانید با ثبت نام در دوره های تکنسین کاشت مو، با مدرکی معتبر وارد این حوزه شوید. مجموعه ی ایرانیان ملل نفرات برتر شرکت کننده در دوره های آموزشی خود را به مراکز مربوطه جهت همکاری، معرفی می کند. مرکز ایرانیان ملل در راستای تحقق اهداف خود برای اشتغال، تا حد ممکن از شما عزیزان حمایت و همراهی می کند.

مقاله مرتبط   تجهیزات دندانپزشکی

برخی از مهم ترین وظایف تکنسین کاشت مو:

 • آماده سازی اتاق عمل جهت پیوند مو
 • آشنایی کامل با دستگاه ها و میکروسکوپ های تخصصی کاشت مو
 • بررسی وضعیت بانک مو و درخواست بیمار
 • استریل کردن وسایل و تجهیزات قبل و بعد عمل
 • آماده سازی بیمار برای کاشت مو (مثلا تراشیدن موی سر بیمار)
 • برش زدن پوست سر و بخیه زدن بعد از اتمام کار
 • انجام پانسمان بعد از جراحی
 • ارائه ی توصیه های لازم و ضروری به بیمار جهت مراقبت و رسیدن به نتیجه ی دلخواه
 • مرتب کردن اتاق عمل در انتهای کار

ممکن است پزشک وظایف دیگری را بر عهده ی تکنسین کاشت مو قرار دهد، این وظایف به نوع کاشت مو و مرکز فعالیت تکنسین بستگی دارد و در مراکز مختلف تفاوت هایی وجود دارد.

. عمل کاشت مو به چند صورت انجام می شود، برخی از روش های جدید کاشت مو را به طور خلاصه بیان می کنیم.

 • در کاشت مو به روش FUT فولیکول های لازم برای کاشت مو از پشت سر یعنی ناحیه ی بانک مو برداشته می شود و در حفره های کاشت مو قرار می گیرد.
 • در کاشت مو به روش FIT فولیکول های مو به صورت جداگانه و تکی برداشته می شوند و با استفاده از دستگاه های مخصوص در حفره های مشخص شده قرار می گیرند.

بهترین روش کاشت مو در ایران

روش  FITبهترین روش کاشت مو محسوب می شود. مزایای روش کاشت به صورت FIT:

 • دوره ی نقاهت کوتاه تر و بهبودی سریع تر نسبت به سایر روش ها دارد
 • عدم خونریزی و بخیه و همچنین جای زخم روی پوست دیده نمی شود
 • بانک مو از بدن فرد گرفته می شود
 • مناسب برای افرادی که دارای پوست غیر منعطف هستند
 • علاوه بر پشت سر، امکان گرفتن فولیکول ها از نواحی دیگر نیز وجود دارد

بررسی بازار کار و آینده ی شغلی تکنسین کاشت مو در ایران

امروزه جوانان به زیبایی و ظاهر خود اهمیت زیادی می دهند، موها از مهم ترین عوامل تاثیر گذار در اعتماد به نفس و زیبایی افراد است.

مقاله مرتبط   مهاجرت کاری با مدرک تکنیسن داروخانه

در چند سال اخیر صنعت کاشت مو در ایران، رونق و بازار بسیار خوب و پرطرفداری پیدا کرده است، این رونق در دستمزد تکنسین ها یا دستیاران پزشک کاشت مو تاثیرگذار است. هر چه تعداد مراجعین به کلینیک های کاشت مو افزایش پیدا کند، متقابلا تقاضای پزشکان نیز برای جذب تکنسین های ماهر و با تجربه افزایش می یابد.

به نظر می رسد با رشد صنعت پزشکی و پیشرفته تر شدن روش ها و دستگاه های کاشت مو، در سال های آینده تقاضا برای کاشت مو بیش از پیش افزایش پیدا کند.

وضعیت اقتصادی و درآمد تکنسین کاشت مو در ایران

در حال حاضر حوزه های زیبایی که کاشت مو هم زیر مجموعه ی این حوزه است، از پر درآمدترین کارها و حرفه ها در ایران محسوب می شود. کلینیک ها و مراکز تخصصی کاشت مو، با توجه به وظایف مورد انتظار از تکنسین، و فاکتورهایی مانند میزان تجربه، موقعیت مکانی کلینیک و تخصص تکنسین در نوع و روش کاشت مو، حقوق متفاوتی در نظر می گیرند.

اما به طور کلی میانگین درآمد یک تکنسین کاشت مو در ایران، به ازای هر 1000 گرافت موی پیوندی، 000/700/1 تا 000/800/1 تومان است.

با افزایش مهارت و تجربه ی کافی شما می توانید خودتان اقدام به کاشت مو کنید، بدیهی است که در این صورت درآمد فوق العاده و بالاتری دارید.

شرکت در دوره های آموزشی تکنسین کاشت مو، در مرکز علمی آموزشی و پژوهشی ایرانیان ملل به شما این امکان را می دهد که پس از گذراندن یک دوره ی 6 جلسه ای که شامل 4 جلسه تئوری و 2 جلسه ی عملی به صورت حضور در کلینیک است، مدرک خود را دریافت کنید. مدرک های مرکز ایرانیان ملل از دانشگاه علوم پزشکی صادر می شوند و قابلیت استعلام دارند.

با توجه به درآمد بسیار بالایی که از طریق این شغل می توانید کسب کنید، هزینه ی شرکت در کلاس ها و دوره های آموزشی مرکز ایرانیان ملل به نسبت پردرآمد بودن در آینده بسیار اندک است. با سرمایه گذاری در این حرفه، می توانید آینده ای درخشان برای خود تضمین کنید.

جهت فعالیت به عنوان تکنسین کاشت مو، پس از ثبت نام و شرکت در دوره های آموزشی، می توانید با کلینیک ها و مراکز کاشت مو همکاری خود را آغاز کنید.

به این post امتیاز دهید
نوشته قبلی

شرایط بازار کار کمک پرستاری در کانادا چگونه است؟

نوشته بعدی

شرایط تاسیس داروخانه

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
مشاهده همه نظرات
مشاوره رایگان همه دوره ها