شرایط بازار کار کمک پرستاری در کانادا چگونه است؟

شرایط بازار کار کمک پرستاری در کانادا

بازار کار کمک پرستاری در کانادا

بازار کار رشته ی کمک پرستاری در کانادا، از مهم ترین، معروف ترین و محبوب ترین بازارهای کاری است. در کانادا افرادی که به عنوان پرستار و کمک پرستار مشغول به فعالیت هستند، جایگاه و احترام ویژه و خاصی دارند.

تا چند سال پیش شناخت دقیق و درستی از کمک پرستاری و وظایف آن وجود نداشت و کلیه ی خدمات به بیماران بر عهده ی پرستاران بود، با توجه به فشار کاری بالای پرستاران و افزایش تعداد مراجعین و پیری جمعیت، مسؤلان قسمت سلامت، بهداشت و درمان، شغل کمک پرستاری را تعریف کردند تا وظایف پرستاران سبک تر و آسان تر شود و میزان توجه و تمرکز آن ها افزایش یابد. مهم ترین مزیت این حرفه که مورد توجه تعداد زیادی از کارجویان خانم و آقا قرار گرفته، عدم نیاز به اخذ مدرک دانشگاهی است.

کانادا از پیشرفته ترین کشورهای جهان است که همواره زندگی و سلامت شهروندان برای دولت این کشور حائز اهمیت بوده و هست. متخصصان حوزه ی سلامت، پزشکی و پرستاری معتقدند که یکی از مسائلی که کانادا از گذشته تاکنون با آن مواجه بوده است، کمبود نیروی چیره دست و ماهر پرستار و کمک پرستار است. بنابراین کانادا از بهترین و مناسب ترین کشورهایی است که در زمینه ی کمک پرستاری، بستر شغلی مناسبی را برای افراد  علاقه مند و جویای کار در حوزه ی کمک پرستاری فراهم می کند.

مرکز علمی آموزشی و پژوهشی ایرانیان ملل به معرفی کامل شغل کمک پرستاری، شرح وظایف آن و وضعیت اقتصادی این حوزه خواهد پرداخت. امیدواریم این مطلب در راهنمایی و کمک به شما عزیزان مؤثر باشد. پیشاپیش از این که تا انتهای این مطلب با ما همراهی می کنید، سپاسگذاریم.

صنعت کمک پرستاری در کانادا

در کشور کانادا پرستاری و کمک پرستاری یک حرفه ی مهم، ارزشمند و فوق العاده حیاتی است. اگر شما به ارتباط برقرار کردن با دیگران و به خصوص بیماران، کمک به سلامتی آن ها و درمان نگاه مثبت دارید، کمک پرستاری می تواند یک گزینه ی مناسب برای شما باشد که به وسیله ی آن فرصت مهاجرت نیز برایتان فراهم می گردد. افرادی که به این شغل شریف علاقه دارند به خوبی می دانند که این حرفه نیازمند صبر و بردباری، دقت، همدلی و دلسوزی، مهارت کار تیمی، اخلاق حرفه ای و مهارت پزشکی است. برای این که به یک پرستار موفق تبدیل شد، علاوه بر داشتن دانش های تخصصی، مهارت قدرت ارتباط مؤثر با بیمار و خانواده های آن ها ضروری است. به همین دلیل اگر شما قصد مهاجرت به کانادا و استخدام به عنوان یک کمک پرستار را دارید، به دلیل ارتباط مستقیمی که با بیمار رخ می دهد باید مهارت زبانی خود و دانش انگلیسی خودتان را تا حد و اندازه ی یک بومی کانادا بالا ببرید. البته زبان دومی که شما به عنوان یک مهاجر یاد می گیرید کاملا به ایالتی که تمایل به زندگی در آنجا دارید بستگی دارد و فقط شامل زبان انگلیسی نمی شود.

وظایف یک پرستار شامل انجام مراقبت های ضروری از بیماران، بررسی حال عمومی آن ها، اجرای توصیه های پزشکان، مدیریت دارو ها و کمک به بیمار در امور روزمره مانند تغذیه، نظافت و حرکت است.

مقاله مرتبط   حقوق و درآمد دستیار دندانپزشک

به طور کلی پرستاری نقش بسیار مهمی در حفظ و بهبود سلامت جامعه دارد. و حمایت از این قشر سبب بهبود عملکرد آن ها می شود. اگر شما به این حرفه ی ارزشمند علاقه دارید می توانید با ثبت نام در دوره های آموزشی مرکز ایرانیان ملل، با مدرک معتبر و قابل استعلام فعالیت خود را آغاز کنید.

بازار کار و آینده ی کمک پرستاری در کانادا

در حال حاضر، کشورهای مدرن و پیشرفته ی جهان بیش از پیش به ضرورت و اهمیت موضوع خدمات درمان و رسیدگی به سالمندان توجه می کنند. همچنین در کشور کانادا با توجه به رونق اقتصادی، دولت این کشور روش ها و برنامه های زیادی برای جذب کمک پرستاران از سراسر دنیا در نظر گرفته است، به همین منظور شرایط ایده آلی برای افراد متقاضی کار فراهم کرده است که از جمله ی این شرایط، در نظر گرفتن امنیت شغلی، درآمد مناسب و رفاه اقتصادی در سطح بالایی است که در ادامه ی مقاله به آن خواهیم پرداخت.

با افزایش جمعیت سالمندان و نیاز روز افزون به خدمات پرستاران و کمک پرستاران، بازار کار در این حوزه بسیار فعال و پر رونق است. به همین دلیل است که کمک پرستاری به عنوان یک حرفه ی پر تقاضا در کانادا شناخته می شود و این روند رو به رشد همچنان در حال افزایش است. پرستاران ممکن است در محیط های گوناگونی از قبیل بیمارستان ها، مراکز درمانی، خانه های سالمندان، مراکز تحقیقاتی و حتی در ماموریت های انسانی در مناطق محروم و بحرانی فعالیت کنند.

وضعیت اقتصادی و درآمد کمک پرستاران در کانادا

دستمزد همه ی گروه های شغلی و همینطور کمک پرستاران در کانادا به فاکتور ها و متغییر های زیادی بستگی دارد. این درآمد به استان و شهر محل کار، خصوصی یا دولتی بودن مرکز فعالیت، ساعت کاری، میزان تجربه و تخصص و سطح تحصیلات بستگی دارد. تجربه ی یک کمک پرستار مهم ترین عاملی است که در میزان حقوق او تاثیر گذار است.

به طور متوسط حقوق یک پرستار در کانادا به اینکه در کدام گروه قرارمی‌‌گیرد و چه مهارت‌هایی دارد متفاوت است. بر اساس میانگین، کمک پرستاران در کانادا دستمزدی بین 45.000 تا 53.000 دلار کانادا دریافت می کنند.

بدون شک هر چه میزان تحصیلات کمک پرستار بالا تر باشد، میزان دستمزد هم افزایش می یابد و در اصطلاح افزایش حقوق با افزایش تحصیلات رابطه ی مستقیمی دارد. اگر یک کمک پرستار از نظر دانش و تخصص در سطح بالایی باشد، این مهارت بالا برای کشور هایی مانند کانادا بسیار با ارزش است و دولت کانادا برای این مهارت هزینه های زیادی می پردازد.

پرستاران و کمک پرستاران در کانادا هیچ محدودیت سنی ندارند و همه ی افراد می توانند در صورت دارا بودن شایستگی و مهارت در این حرفه مشغول شوند و بابت این توانایی حقوق بالایی به نسبت مشاغل دیگر، از دولت کانادا دریافت کنند.

علاوه بر حقوق بالایی که کانادا به کمک پرستاران می پردازد، مزایای دیگری در جهت تشویق، ترغیب و جذب پرستاران و کمک پرستاران در نظر گرفته است، از جمله ی این مزایا می توان به بیمه ی سلامتی، بیمه ی حوادث ناگهانی، بیمه ی عمر، مرخصی با حقوق، مشاوره ی رایگان، مزایای بازنشستگی و از کارافتادگی اشاره کرد.

مقاله مرتبط   عوارض بوتاکس / مشکلات بوتاکس

ممکن است این حقوق و مزایا در مناطق مختلفت کانادا متفاوت باشد اما در کل به دلیل اهمیت این شغل و توجه فراوان به رضایت پرستاران و کمک پرستاران، این موارد همواره توسط اتحادیه ها و سازمان های مربوطه نظارت می شود تا کمک پرستاران حقوق و مزایای لازم را دریافت کنند.

ایالت های مختلف بر اساس نیازی که به کمک پرستاران دارند و همچنین کمبود نیروی هر منطقه حقوق ها را تنظیم و اعلام می کنند. برخی از شهر های پر درآمد کانادا برای پرستاران و کمک پرستاران عبارتند از:

  • ادمونتون، ایالت آلبرتا
  • اتاوا، استان انتاریو
  • ویندزور، استان انتاریو
  • باری، استان انتاریو

طبق این تحقیقات می توان به این نتیجه رسید که استان انتاریو در کانادا از استان های پر درآمد برای کمک پرستاران به شمار می رود.

از مهم ترین دلایلی که افراد تمایل شدیدی به زندگی در کانادا دارند، دستمزد بالای همه ی مشاغل از جمله مشاغل کادر درمان است.

مهاجرت به عنوان کمک پرستار به کانادا

در سال های اخیر مهاجرت به کانادا به عنوان کمک پرستار طرفداران زیادی پیدا کرده است چرا که کانادا به عنوان یکی از مرفه ترین کشور های جهان، برای نیرو های کار مشاغل حوزه ی سلامت، بازار تضمین شده ای فراهم کرده و برای پرستاران و کمک پرستاران امنیت شغلی و درآمد بالایی در نظر گرفته است. برای مهاجرت شغلی کمک پرستاری شما باید مدرک دانشگاهی داشته باشید اما اگر رشته دانشگاهی شما پرستاری نبوده و تحصیلات متفاوتی با آن داشته اید نگران نباشید، چرا که می توانید از مدرک آموزشگاه هایی استفاده کنید که به طور آزاد و با مجوز رسمی، تمامی مهارت ها و دانش های مورد نیاز کمک پرستاری را آموزش می دهند. این آموزشگاه ها مباحث مختلفی مانند روانشناسی، دارو شناسی، مراقبت های پرستاری، آناتومی، فیزیولوژی،  بهداشت عمومی و … تدریس می کنند.

همانطور که اشاره کردیم کشور کانادا با پیری جمعیت رو به رو است. طبق تحقیقات انجام شده توسط کارشناسان تا چند سال آینده این میزان پیری دو برابر خواهد شد و نیاز به پرستار و کمک پرستار به شکل کاملا محسوسی دیده می شود و همه ی این موارد باعث شده که روند مهاجر پذیری برای کمک پرستاران بسیار بهتر از سابق شود.

افرادی که تمایل به مهاجرت دارند باید زبان انگلیسی و فرانسه را بدون اشتباه تکلم کنند و در آزمون های زبان نمره بالایی کسب کنند تا برای ارتباط با دیگران مشکلی وجود نداشته باشد.

کانادا یکی از بهترین کشور های جهان برای مهاجرت کمک پرستاران شناخته شده است. مهم ترین ویژگی این کشور مهاجر پذیر یعنی کانادا، امکانات رفاهی زیادی است که برای شهروندان فراهم می کند.

به طور کلی برای مهاجرت به کانادا به عنوان یک کمک پرستار، شما باید از چند مرحله عبور کنید، که این مراحل شامل: آموزش های مورد نیاز جهت ارائه ی خدمات، مدارک مورد نیاز و پروسه های مربوط به درخواست ویزای مهاجرتی می شود.

امید است با مطالعه ی این مقاله به اطلاعات شما افزوده باشیم و همچنین افرادی که در صدد مهاجرت به کانادا هستند، به پاسخ سؤالات خود دست یافته باشند.

به این post امتیاز دهید
نوشته قبلی

استخدام تکنسین داروخانه در ایران چه شرایطی دارد؟

نوشته بعدی

استخدام تکنسین کاشت مو در ایران چه شرایطی دارد؟

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
مشاهده همه نظرات
مشاوره رایگان همه دوره ها